Лікувальна фізкультура як елемент здорового способу життя
Авторы: Олена Войтович
Разделы: Школа Аксимед
Версия для печати
Лікувальна фізкультура ― це метод лікування (реабілітації) і профілактики захворювань за допомогою фізичних вправ. Кожен із рухів розвиває певну групу м᾽язів або орган (наприклад, біг розвиває легені, зміцнює серцево-судинну систему, підвищує загальний м᾽язовий тонус; нахили вперед/назад/в сторони дозволяють зберегти здорову рухливість поперекового відділу хребта і стимулюють роботу кишечника). Кваліфікований лікар-кінезітерапевт завжди індивідуально підбирає комплекс вправ, залежно від основного захворювання пацієнта і загального стану його здоров᾽я.
Чим корисна лікувальна фізкультура
Вправи в ЛФК спрямовані на розтягнення м᾽язів і зв᾽язок, зміцнення м᾽язового корсету, збільшення рухливості суглобів, розвиток витривалості. Крім відновлення або збереження загальної свободи рухів людини, ЛФК виконує ще одну позитивну функцію: підвищує ефективність медикаментозної терапії, прискорює час одужання або хоча б пригальмовує прогресування захворювання. Це обумовлено тим, що під час фізичних навантажень прискорюється кровообіг, а отже, відбувається більш активне насичення клітин киснем і живильними елементами.
Кому потрібна лікувальна фізкультура
Як профілактичний засіб ЛФК показана всім, починаючи чи не з народження. Але особливо цей спосіб лікування рекомендований людям з сидячою роботою і малорухливим способом життя, а також:
- при остеохондрозі, коксартрозі та інших захворюваннях опорно-рухової системи;
- для лікування порушень постави, плоскостопості;
- при реабітітації після травм;
- як елемент реабілітації після інсульту;
- при хворобах дихальної системи і після операцій на грудній клітці;
- для зміцнення серцево-судинної системи і відновлення після операцій на серці;
- при хворобах шлунково-кишкового тракту;
- під час вагітності та при підготовці до пологів.
Мета ЛФК ― виховання здорового, гнучкого і витривалого тіла без надмірних навантажень.