Причини розвитку артралгії
Разделы: Школа Аксимед
Версия для печати
Артралгія — це загальна назва будь-яких суглобових болів. Артралгії завжди супроводжують дегенеративні та запальні захворювання суглобів. У деяких випадках, коли болі зберігаються протягом тривалого часу, але жодних змін у суглобах не відбувається, артралгії розглядають як самостійне захворювання. Види артралгії розрізняються за кількістю уражених суглобів, за локалізацією болів та за причинами розвитку хвороби.
Болі в суглобах з'являються через подразнення нейрорецепторів синовіальних оболонок суглобових капсул токсинами, солями, продуктами імунних реакцій, остеофітами тощо. Артралгії часто супроводжують:
- ревматичні захворювання;
- артрити (ревматоїдний, подагричний);
- остеоартроз;
- гострі інфекційні захворювання, що супроводжуються інтоксикацією організму й сильною лихоманкою;
- зустрічаються як наслідки кишкових і урогенітальних інфекцій;
- хронічні інфекції: пієлонефрит, хронічний тонзиліт;
- ендокринні захворювання (гіпотиреоз, гіперпаратиреоз);
- зараження паразитами;
- отруєння важкими металами;
- реакція на тривале медикаментозне лікування;
- фізичні перевантаження і мікротравми суглобів;
- надлишок ваги;
- якщо крім суглобових болів відбувається деформація нігтів (пальці набувають вигляду барабанних паличок), це пряма підозра на онкологію;
- також больовий синдром може проявлятися при порушеннях опорно-рухового апарату (плоскостопість, варусне або вальгусное викривлення гомілок), невралгіях, судинних патологіях, неврозах.
Однією з причин артралгії є хронічне переохолодження суглобів, тому від цього захворювання часто страждають рибалки, моряки (особливо ті, які працюють на риболовецьких судах у Північному регіоні), працівники гірничорудної промисловості. Артралгія в дітей найчастіше зустрічається як симптом інфекційного захворювання.