Причини появи тремору та методи лікування
Разделы: Школа Аксимед
Версия для печати
У деяких випадках тремтіння тіла є спадковою особливістю організму (есенціальний тремор), в інших же випадках він є симптомом деяких захворювань і станів людини:
- емоційне або фізичне перенапруження,
- черепно-мозкові травми, пухлини, крововиливи й абсцеси головного мозку, особливо структур, що відповідають за координацію рухів і тонус м'язів,
- хвороба Паркінсона,
- розсіяний склероз,
- тиреотоксикоз,
- ниркова або печінкова недостатність,
- застосування деяких лікарських препаратів.
Тремор зазвичай не є самостійною хворобою, тому діагностика повинна бути спрямована на виявлення основного захворювання. Для постановки діагнозу проводиться об'єктивний огляд і неврологічні тести, збирається анамнез (чи були випадки тремору в роду, коли він проявляється у конкретного хворого, чи була ЧМТ або інші випадки, що провокують тремор), призначаються електроенцефалографія, електронейроміографія, комп'ютерна або магнітно-резонансна томографія, лабораторні аналізи крові.
Після повної діагностики та консультації невролога хворому призначають лікування залежно від основного діагнозу. Це можуть бути:
- бета-аденоблокатори — препарати, що зменшують есенціальний і непрогресуючий тремор,
- левопода та інгібітори MAO-b при хворобі Паркінсона,
- гормональна терапія при розсіяному склерозі,
- препарати, що зменшують вироблення гормонів щитоподібної залози при тиреотоксикозі,
- хірургічне видалення пухлин і абсцесів в головному мозку,
- гемодіаліз, пересадка печінки, боротьба з інтоксикацією тощо.
При сильному треморі людина часто втрачає здатність самостійно обслуговувати себе, тому хворому рекомендують пройти курс відновлювальної терапії за спеціальними програмами, розробленими реабілітологами і ерготерапевтами спеціально для боротьби з тремором.