Діагностика і лікування невриту сідничного нерва
Разделы: Школа Аксимед
Версия для печати
Симптоми защемлення сідничного нерва дуже яскраві і специфічні, тому діагноз можна поставити виключно за скаргами пацієнта і об'єктивними даними. Однак ішіас є не самостійним захворюванням, а наслідком іншого порушення, яке і слід лікувати. Тому для діагностики причини защемлення нерва призначають рентгенологічне обстеження та магнітно-резонансну томографію. Якщо ці інструменти не виявили причину, призначають розгорнуті дослідження крові.
Лікування невриту сідничного нерва зазвичай проводиться в умовах денного стаціонару, без госпіталізації, обов'язково після консультації невролога та вертебролога (при зміщенні хребців). На перших етапах можуть призначати знеболюючі препарати, але це лише засіб для тимчасового полегшення стану. Через те, що подразник нерва не усунутий, біль буде повертатися, а стан може погіршуватися. Тому після виявлення причини невриту призначається відповідне лікування. З медикаментів, крім знеболюючих, можуть призначати протизапальні препарати, міорелаксанти (наприклад, при синдромі грушоподібного м'яза) або хондропротектори (при спондильозі).
Основну частину лікувальних заходів становлять фізіотерапевтичні методи:
- точковий масаж,
- мануальна терапія,
- остеопатія,
- голковколювання і фармакопунктура,
- гірудотерапія,
- вакуумна терапія,
- прогрівання,
- ЛФК тощо.
При слабкості ніг, ниючому болі в сідницях і задній частини стегна, прострілах у попереку та сідниці необхідно звернутися за консультацією до невролога. Неврит сідничного нерва може бути проявом серйозного захворювання, тому необхідно якомога швидше провести діагностику та почати лікування ішіасу.