Причини розвитку міофасціального синдрому
Разделы: Школа Аксимед
Версия для печати
Суть міофасціального синдрому полягає в тому, що м'язова оболонка (фасція) зменшується в розмірах і затискає всередині себе м'яз, викликаючи його біль і атрофію. В зоні, яка часто піддається спазму, утворюється так звана тригерна точка.
Тригерні точки бувають двох видів:
- Активна ТТ. При пальпації виявляється м'язове ущільнення, що характерне як для стану спокою, так і в напруженні. При натисканні дає різкий, вибуховий біль (так званий синдром стрибка). При цьому м'яз напружений, і це напруження є захисним механізмом.
- Латентна ТТ. Пальпується тільки при напруженні м'яза, в стані спокою не визначається. Синдром стрибка реєструється в рідкісних випадках. При несприятливих умовах латентна тригерна точка може перетворитися на активну, і обернути цей процес назад досить складно.
Чинники, що викликають міофасціальний больовий синдром, ще не до кінця вивчені, проте відомо, що його можуть спровокувати:
- захворювання серцево-судинної системи, особливо хвороба коронарних судин і ішемія міокарда, фіброзуючі пороки серця,
- нейром'язові патології,
- захворювання хребта,
- ревматоїдний артрит,
- системний червоний вовчак,
- інтоксикація деякими лікарськими препаратами,
- вікові зміни,
- зайва вага,
- сидячий спосіб життя,
- порушення постави (сколіоз),
- тяжка фізична праця або робота в незручних позах, що веде до мікротравм м'язів,
- професійні заняття спортом,
- стреси.
Діагностика та лікування міофасціального синдрому досить складні і потребують ретельного спостереження у невролога. Без своєчасного лікування захворювання суттєво знижує якість життя людини і при несприятливому перебігу може призвести до інвалідизації.