Симптоми непритомності, що наближається
Разделы: Школа Аксимед
Версия для печати
Сама непритомність є втратою свідомості на час від декількох секунд до декількох хвилин. У більшості випадків людина відчуває її наближення. Переднепритомний стан характеризується такими симптомами:
- прилив жару до голови, особливо до вух або очей;
- дзвін або шум у вухах;
- звуки чутні немов крізь товщу води;
- миготіння яскравих або різнокольорових точок перед очима;
- потемніння в очах;
- може виступати холодний піт;
- підвищується тривожність, може трапитися панічна атака;
- відчувається серцебиття і брак повітря;
- частішає дихання;
- відбувається втрата орієнтації в просторі;
- людина чує мовлення, звернене до неї, але не завжди розуміє (потрібна додаткова концентрація уваги);
- різкий напад слабкості (людині терміново хочеться сісти або прилягти),
- рідко може виникнути біль в голові або ділянці серця.
Якщо людина встигає сісти, лягти або хоча б притулитися до чого-небудь, то сама непритомність може і не настати, але деякий час хворий все ще буде відчувати слабкість. Якщо ж стався повноцінний синкопальний епізод, людина або «з'їжджає» по об'єкту, що знаходиться поруч, або різко падає. Такі падіння рідко загрожують сильними травмами (тільки якщо поруч знаходяться гострі кути або тверді виступи), тому що падіння відбувається не плазом, а більш плавно: підгинаються ноги, нахиляється тіло. Навіть без сторонньої допомоги потерпілий швидко приходить до тями, але якийсь час ще відчуває себе слабким і млявим.
Якщо ж хворий не приходить до тями через 2 хвилини, не реагує на бризкання холодною водою, вдихання парів нашатирного спирту або поплескування по щоках, а до стану додаються судоми, необхідно негайно викликати швидку допомогу.
У будь-якому випадку, якщо непритомність не поодиноке явище і не обумовлена об'єктивними причинами (духотою або сонячним ударом), необхідно звернутися за консультацією до терапевта, невролога або кардіолога.